Detalji projekta „Potrubi za knjigu”

Portal ICV prenosi nove pojedinosti vezane uz projekt Gradske knjižnice i čitaonice Virovitica, „Potrubi za knjigu”.

Ravnatelj Gradske knjižnice i čitaonice, Robert Fritz, predstavio je opće informacije, cilj i trajanje projekta.

„Opći cilj ovog projekta je povećanje socijalne uključenosti pripadnika ciljanih skupina kroz razvoj čitalačke pismenosti.”

Planira se 31 radionica na kojima će biti zastupljeno 65 djece i mladih do 25 godina, 25 osoba s invaliditetom i 50 osoba starijih od 54 godine. Na radionicama će korisnici imati priliku susresti se s uslugama koje Knjižnica pruža u svojoj matičnoj ustanovi, ostvare višu razinu čitalačke pismenosti, ostvare aktivno i kritičko čitanje te se upoznaju s novim tehnologija.

Više o projektu pročitajte na poveznici.