Predstavljanje projekta „Potrubi za knjigu”

Na konferenciji za medije u Gradskoj knjižnici i čitaonici Virovitica predstavljen je novi projekt nabave bibliokombija.

Projekt će se provoditi putem Ministarstva kulture i medija, a projekt je sufinanciran bespovratnim sredstvima iz Europskog socijalnog fonda (85 %) i sredstvima iz državnog proračuna Republike Hrvatske (15 %).

„Kroz projekt će se žiteljima cijele županije omogućiti da dođu do omiljene knjige, nosača glazbe, odnosno sve one građe i usluga (radionice programiranja, robotike, digitalnih vještina; informacijskih, kulturnih i obrazovnih sadržaja) koju danas ima knjižnica i koja još uvijek nije dovoljno dostupna stanovnicima ruralnih naselja i to putem bibliokombija koji će dolaziti ‘do kućnog praga’, odnosno u sve naše općine.” (ICV)

Više o projektu pročitajte na poveznici.